Dekalog logopedyczny dla Rodziców - Strona logopedy SP2 Zakopane

Menu główne:

Dekalog logopedyczny dla Rodziców

1. ZAWSZE MÓWIMY DO DZIECKA POPRAWNIE.

2. POPRAWIAMY NIEPRAWIDŁOWĄ WYMOWĘ DZIECKA, JEŻELI WIEMY, ŻE MOŻE ONO POWIEDZIEĆ DANE SŁOWO BEZBŁĘDNIE.

3. CODZIENNIE ĆWICZYMY Z DZIECKIEM W DOMU, ZGODNIE Z ZALECENIAMI LOGOPEDY.

4. ĆWICZENIA WYKONUJEMY PRZED LUSTREM – ĆWICZYMY PRZYNAJMNIEJ 10-15 MINUT DZIENNIE.

5. WYKONUJEMY Z DZIECKIEM TYLKO TE ĆWICZENIA, KTÓRE ZOSTAŁY MU ZALECONE.

6. PODCZAS ĆWICZEŃ JESTEŚMY CIERPLIWI, NAGRADZAMY I MOTYWUJEMY. NIGDY NIE KRYTYKUJEMY.

7. DUŻO CZYTAMY NASZYM DZIECIOM LUB MOTYWUJEMY JE DO SAMODZIELNEGO GŁOŚNEGO CZYTANIA.

8. POZBYWAMY SIĘ SMOCZKA, BUTELKI ZE SMOCZKIEM. (To oczywiście dotyczy najmłodszych dzieci)

9. NIE BOIMY SIĘ WSPÓŁPRACY Z LARYNGOLOGIEM CZY ORTODONTĄ.

10. UCZESTNICZYMY W ZAJĘCIACH LOGOPEDYCZNYCH LUB CZĘSTO KONTAKTUJEMY SIĘ Z LOGOPEDĄ.

I zapraszam Państwa na zajęcia. Będziecie mogli obserwować, jak ćwiczy Wasze dziecko.
Chętnie udzielę wskazówek, jak pracować w domu, podpowiem, na co zwrócić uwagę, wesprę dobrym słowem.
Razem możemy znacznie więcej! ;-)